Tuleje cylindryczne – gdzie wykorzystuje się je najczęściej?

Tuleja cylindryczna makształt dość mocno wydłużonego pierścienia i to właśnie ten kształt ma idealnie pasować do funkcji tego elementu i tego, jak taka tuleja ma działać. Wśród najpopularniejszych zastosowań tulei cylindrowych można znaleźć użycie ich w silnikach pojazdów użytkowych oraz w większych silnikach przemysłowych. Tuleja cylindryczna często staje się także elementem większej maszyny na danej linii produkcyjnej. Elementy te znajdziemy w dużych parkach maszynowych i są one też często określane mianem rękawów. Tuleja cylindryczna nadaje się do drukowania fleksograficznego, ale nie tylko. Ma ona wiele zastosowań w przemyśle drukarskim. Co warto jeszcze wiedzieć na temat tego elementu?

Zalety wykorzystania tulei cylindrycznych

Dzięki wysokiej jakości tulejom cylindrycznym możliwe jest wykonywanie druku fleksograficznego na prawie każdym rodzaju materiału. Dlatego też można drukować zarówno na celofanie, na tworzywach sztucznych, na tkaninach, na folii metalicznej, na tekturze falistej czy na materiałach etykietowych. Wszystko dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu, a to oczywiście przekłada się na bardzo wysoką jakość gotowych już materiałów.

  • W przypadku zastosowania cylindrycznych tulei pokrywanych gumą możliwe jest adaptowanie grubości powłoki gumowej, co ogranicza liczbę potrzebnych rdzeni powietrznych. Stanowi to ogromną zaletę takiego rozwiązania w praktyce.
  • W przypadku elastycznych tulei można mówić o doskonałej odporności takiego elementu oraz jego wyjątkowej żywotności, co bezpośrednio przyczynia się do ekonomii użytkowania tego wyrobu w praktyce. Dzięki zastosowaniu takich tulei możliwe jest drukowanie laserowe w bardzo dobrej rozdzielczości.
  • Podczas druku można wykorzystywać tak naprawdę wszystkie możliwe rodzaje atramentów. Można łatwo wyczyścić maszynę, a także poddawać ją koniecznym zabiegom konserwacji, co wpływa na jej bezawaryjność.

W ofercie przedsiębiorstw produkujących tuleje cylindryczne możemy znaleźć zarówno tuleje izolacyjne, przewodzące jak i pół-izolacyjne. Standardem są oczywiście powłoki z gumy oraz poliuretanu, ich konkretne właściwości dostosowuje się do rodzaju aplikacji, co najlepiej sprawdza się w praktyce. Możliwe są również do wykonania wszystkie rodzaje wykończenia grawerowania laserowego, wykonanie rowków czy też podcięć. Podczas produkcji można liczyć na bardzo wysoką precyzję wymiarową, zarówno samej tulei jak i nanoszonej na nią powłoki. Elementy te posiadają bardzo stabilny nacisk montażowy nawet po latach użytkowania. Co ważne, istnieje także możliwość ich regeneracji, co również jest oczywistym źródłem oszczędności dla przedsiębiorstwa.

Więcej informacji na https://www.hannecard.pl/

Leave a Comment