Damskie ubrania na rower

Pogoda na dworze sprzyja aby w końcu wyciągnąć rower z garażu. Bardzo możliwe też, że jak na prawdziwą kobietę krzykniesz, że nie masz się w co ubrać. Teoretycznie na rower możesz ubrać koszulkę i jeansy i po prostu jechać. Jednak tylko teoretycznie, ponieważ w praktyce, jeśli planujesz dłuższą wycieczkę, to po prostu w takim ubraniu nie będzie ona przyjemna. Powstaje więc pytanie: jak się ubrać na rower?

Odpowiednie buty

Jeśli wydawało Ci się, że buty podczas jazdy na rowerze są najmniej istotne, to musimy Cię rozczarować. To bardzo ważna część ubioru, która powinna być wygodna i dobrze trzymać się stopy. Zaleca się także, aby obuwie nie było sznurowane, ponieważ zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że sznurówki nam się rozwiążą i wkręcą nam się w rower. Na rynku możemy znaleźć specjalne buty, które są przeznaczone do jazdy na rowerze. Na pewno nie polecamy jazdy w klapkach i sandałach – jest to bardzo niewygodna opcja i na pewno nie sprawdzi się na dłuższych trasach.

Wybierz dobre spodenki

Podczas planowania wycieczki rowerowej, koniecznie musisz zaopatrzyć się w specjalne spodenki rowerowe. Najczęściej są one uszyte z lycry, a dzięki temu idealnie dopasowują się do sylwetki. Wyróżniamy dwa modele: z szelkami i bez, a to które wybierzesz, to już zależy od Twojego upodobania. To co wyróżnia spodenki rowerowe od tych zwykłych, jest wkładka, która wchłania pot oraz chroni miejsca intymne przed otarciami.

Koszulka rowerowa

Koszulki są już nie tak istotne jak spodenki. Możesz wybrać zwykłą bawełnianą koszulkę, ale najlepiej jednak jeśli wybierzesz termoaktywną, która nie wchłania potu, przez co nie przykleja się do ciała. Specjalne koszulki rowerowe posiadają dodatkowo kieszonkę na plecach, do której można wrzucić przeróżne drobiazgi.

Akcesoria rowerowe

Oprócz standardowego wyposażenia warto wyposażyć się w rękawiczki, które będą chronić nas przed otarciami. Podczas zakupów dokładnie dobierzmy ich rozmiar, ponieważ nie mogą być ani za duże, a ni za małe. Dodatkowo, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszej jazdy, warto wyposażyć się w kask. Najczęściej są one produkowane z wytrzymałych sztucznych włókien, a to zabezpiecza naszą głowę podczas upadku.