Męskie ubrania na rower

Wiosna to pora roku, która jest bardzo niepewna dla sportowców – czasem słońce, za chwile deszcz. Nawet mężczyzna w takim momencie zastanawia się, jak się ubrać. Latem jest bardzo prosto, ponieważ wystarczy założyć spodenki, koszulkę i można jechać. Na wiosnę pojawia się problem, ponieważ pogoda może nas zaskoczyć w każdej chwili.

Spodenki rowerowe

Jeśli zaczynasz kompletować swoją garderobę, to koniecznie zwróć uwagę na spodenki. Wybierz takie, które mają wszytą wkładkę. Najlepiej jeśli będą one uszyte z lycry, ponieważ wtedy idealnie dopasują się do naszego ciała. Jeśli chcesz zapewnić sobie jeszcze większy komfort jazdy, możesz wybrać spodenki z szelkami. Wszystko zależy od Ciebie.

Jaka koszulka na rower?

Na samym początku musisz zastanowić się, jak długie trasy będziesz pokonywać i w jakim tempie. Jeśli jesteś osobą początkującą, to nie musisz inwestować w profesjonalny sprzęt. Natomiast na pewno przyda Ci się koszulka rowerowa. Najlepiej wybrać taką, która jest z materiału termoaktywnego. Dzięki temu Twoje ciało będzie miało odpowiednią wentylację, a skóra będzie sucha. Na rynku obecnie mamy do wyboru wiele różnych kolorów i krojów, więc to jaką wybierzesz, zależy już od Twoich upodobań. Dodatkową rzeczą w specjalistycznych koszulkach rowerowych jest kieszeń na plecach, do które można wrzucić różne, małe drobiazgi.

Bielizna na rower

Kolejna ważna sprawa, ponieważ najlepiej jeśli wybierzesz bieliznę termoaktywną. Kwestia, która tutaj się pojawia jest taka sama jak przy koszulkach. Nie wybierajmy tych, które są uszyte z bawełny, ponieważ nie odprowadzają one wody, a przez to jazda przestaje być komfortowa.

Akcesoria rowerowe

Dodatkowo, oprócz ubrań, warto wyposażyć się w kask. Jest to bardzo ważna rzecz, ponieważ przy upadku ochroni naszą głowę. Kaski są dedykowane głownie dla małych rowerzystów, którym upadki zdarzają się częściej, ale dorośli też powinni pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu. Jeśli planujemy dłuższą wycieczkę, koniecznie zainwestujmy w plecak. Obecnie na rynku możemy znaleźć takie, które mają bukłak w środku. Dzięki temu możemy pić dowolny napój przez ustnik, bez przerywania jazdy.