W jaki sposób działać na rynku Hiszpańskim w branży sportowej?

Otwarcie działalności gospodarczej stwarza całkiem nowe możliwości rozwoju. Dlatego też rejestracja własnej firmy dla wielu osób jest naturalnym, kolejnym krokiem w karierze. W Hiszpanii obowiązują jednak odrobinę inne przepisy i regulacje prawne niż te, które znamy z Polski i dobrze jest mieć tego świadomość. Osoba, która chce być tutaj przedsiębiorcą musi wszystkie te przepisy poznać, ale dobrym rozwiązaniem jest też skorzystanie z doradztwa biznesowego. Wówczas, specjalista jest w stanie doradzić nam, czy lepszym pomysłem jest założenie spółki w Hiszpaniiczy też jednoosobowej działalności gospodarczej. Pod uwagę należy wziąć wiele aspektów, takich jak chociażby początkowy koszt związany z rejestracją działalności, a także późniejsze kwestie rozliczeń podatkowych.

Działalność sportowa w Hiszpanii w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

W Hiszpanii dość popularną praktyką jest prowadzenie działalności w formie spółki. Przyszli przedsiębiorcy mają co najmniej kilka możliwości założenia spółki- może to być spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka jawna, komandytowa oraz akcyjna. Jednakże, w przypadku małych i średnich firm najpopularniejszą opcję stanowi spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka w Hiszpanii to jednak odrobinę większe wyzwanie pod względem formalnym od samozatrudnienia. Jednakże, w przypadku takiej formy prawnej odpowiedzialność za losy podmiotu, jaka spoczywa na uczestnikach spółki ogranicza się do wysokości wkładu, jaki w nią wnieśli. Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

– Rejestracja działalności jednoosobowej- czyli działalność w formie samozatrudnienia- nie wiąże się z żadnymi kosztami na start. Inaczej wygląda działalność sportowa w Hiszpanii w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Podczas rejestracji takiego podmiotu istnieje konieczność wpłaty określonej kwoty na poczet kapitału początkowego spółki. Obecnie wynosi on około 3000 euro, ale też dzieli się on na wszystkich uczestników spółki. Jeśli jednak przyszły przedsiębiorca chciałby działać w pojedynkę w ramach spółki- również ma taką możliwość. Wówczas jednak wszystkie zobowiązania spoczywają na nim samym.

– Wszelkie operacje formalne związane z rejestracją podmiotu są możliwe dopiero w sytuacji, kiedy cudzoziemiec wyrobi sobie Numer Identyfikacji Podatkowej. Jest to obowiązkowa procedura i od wyrobienia takiego numeru należy rozpocząć wszelkie działania. Wnioskować o taki numer można na dwa sposoby- na dowolnym komisariacie policji będąc w Hiszpanii, ale też istnieje szansa złożenia wniosku w Polsce. W tym celu należy udać się do konsulatu.

– Hiszpańskie prawo oraz system podatkowy są uważane za dość przyjazne dla przedsiębiorców. Dla osób, które są zainteresowane założeniem firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością stworzona została jej wersja Nowe Przedsiębiorstwo. W swoim założeniu pozwala to skrócić wiele formalności związanych z rejestracją do minimum. W praktyce, trzeba jednak nastawić się na to, że wszelkie kwestie formalne za pewne potrwają kilka tygodni i taki zapas czasu najlepiej jest przyjąć.

Więcej porad znajdziesz na: https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/zakladanie-spolek/