Jak zacząć biegać?

Chciałbyś zacząć uprawiać jakiś sport? Myślisz o joggingu, ale nie wiesz jak zacząć biegać? Zastanawiasz się ile kilometrów przebiec na początek? Damy Ci motywację do działania i pomożemy w realizacji Twoich celów.

Trudne początki – od czego zacząć?

Wiele osób wielokrotnie zaczynało swoją przygodę z uprawianiem sportu. Często jednak bardzo szybko tracimy motywację, aby dalej ćwiczyć i z powrotem wracamy do punktu wyjścia, w którym pojawia się pytanie „Jak zacząć biegać?”. Najtrudniejszy zawsze jest pierwszy krok i wytrwanie w swoim postanowieniu i dążeniu do celu. Dlatego nie chcemy, abyś od razu rzucał się na przysłowiową głęboką wodę. Udzielimy Ci porad jak stopniowo dojść do wymarzonej formy i sylwetki. Jak wiadomo, każdy jest inny, ma inne ciało, inne możliwości, a więc każdemu potrzebny jest indywidualny plan treningowy stworzony w oparciu o przeprowadzony z podopiecznym wywiad i poddanie go analizie. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć najlepszy plan dostosowany do potrzeb i oczekiwań klienta. Będziemy motywować Cię, abyś nie poddał się tak, jak było to zawsze. Musisz pamiętać, że osiągnięcie celu i sukces są w dużej mierze zależne od Ciebie. Wiele osób zapyta też pewnie ile kilometrów przebiec na początek. Musimy pamiętać o tym, że początki zawsze są trudne i powinno wybierać się na początek niezbyt długie dystanse. Najlepiej, aby były to odcinki zawierające 5 lub 10 kilometrów. Pozwolą nam się przyzwyczaić do biegania. Musimy też pamiętać o metodzie marszowo-biegowej, w której łączy się marsz oraz bieg podczas jednej jednostki treningowej.

O co warto zadbać?

Zaczynając swoją przygodę z bieganiem, warto zrobić wszystkie podstawowe badania. Jeśli nie miałeś styczności ze sportem, a Twoje życie wiązało się z siedzącym trybem życia, możesz nie mieć pojęcia o tym, czy aby na pewno wszystko z twoim zdrowiem jest w porządku. Warto pamiętać o tym, że nie wolno się spieszyć i zniechęcać, jeśli przez długi czas nie ma efektów. Najlepiej robić wszystko małymi kroczkami, aby nie przeciążyć swojego organizmu. Czasami, aby zobaczyć rezultaty, musi minąć trochę czasu. Tak więc każdy uprawiając jakiś sport, musi nauczyć się cierpliwości. Nie możemy również zapomnieć o odpowiednim stroju do biegania, a przede wszystkim o wygodnych butach. Przed każdym treningiem należy zrobić rozgrzewkę, a po nim porozciągać się, aby nie dostać zakwasów. Należy zwracać też uwagę na tempo naszego biegu. Nie powinno być zbyt szybkie, ponieważ zmęczymy się po kilku minutach i nasz trening będzie mało efektywny. Powolny trucht pozwoli nam przygotować się pod względem wytrzymałości i dzięki temu będziemy mogli stopniowo zwiększać swoje tempo. Nie musimy nikomu nic udowadniać, ważne, abyśmy my czuli się dobrze. Możemy włączyć do treningów również zabawy biegowe, gdzie przebiegamy określony odcinek najszybciej, jak potrafimy. Pozwoli nam to zwiększyć z czasem naszą szybkość.

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy Ci w jakimś stopniu jak zacząć biegać oraz ile kilometrów przebiec na początek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź na: https://ksstaszewscy.pl/jak-zaczac-biegac/