Trener biegania – dlaczego nie warto trenować samemu?

Chcesz zacząć biegać i nie wiesz, od czego zacząć? A może jesteś doświadczonym biegaczem i szukasz nowych wyzwań? Niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania, trener biegania pomoże Ci w osiągnięciu zamierzonych celów i zadba o Twój rozwój.

Po co i dla kogo?

Może się wydawać, że profesjonalista jest potrzebny dopiero, gdy mamy zamiar trenować “na poważnie”, a amatroskie ćwiczenia nie wymagają nadzoru kogoś doświaczonego. Nie jest to prawda, ponieważ aby zapewnić sobie zdrowy start i zagwarantować odpowiednie dopasowanie intensywności do możliwości najlepiej zasięgnąć opinii eksperta.

Dla początkujących 

Bieganie wydaje się “zbyt łatwe” – przecież to tylko szybsze chodzenie, bez żadnego sprzętu, więc nie może być takie trudne, prawda? Otóż nie, a takie wyobrażenie biegania to tylko złudzenie. Dowie się tego każdy po pierwszym spotkaniu z trenerem biegania – odpowiedni oddech, narzucenie tempa, utrzymanie odpowiedniego tętna nie jest takie proste, na jakie wygląda.

I tych doświadczonych

No dobrze, a co jeśli ktoś posiada wszystkie te informacje i biega już od dłuższego czasu? Dlaczego trening z trenerem to będzie dobry pomysł? Z prostej przyczyny – trener nigdy nie pozwoli się nudzić! Zadaniem takiej osoby jest kreatywne opracowywanie planów treningowych, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających biegaczy. Jeśli co miesiąc realizowany jest inny plan, wtedy nasz organizm nie popadnie w rutynę i zastój. Dzięki ciągłemu zaskakiwaniu go jesteśmy w stanie osiągnąć progres, co stopniowo pozwoli na dojście do wymarzonej, szczytowej formy, a przecież właśnie o to chodzi. 

 

W skrócie – trener biegowy to idealna opcja dla wszystkich, którzy:

 

  • stawiają (pierwsze kroki w bieganiu – i chcą to robić z głową)
  • mają dość (biegania z wirtualnym planem i szukają profesjonalnego trenera, z którym będą w kontakcie)
  • zrzucają (kilogramy)
  • chcą (prześcignąć Wojtka Staszewskiego – 2:49 w maratonie)

 

Kim jest Wojtek Staszewski? Właśnie jednym z trenerów biegania w KS Staszewscy

KS Staszewscy – kadra trenerska 

Jeśli już zostałeś przekonany i stwierdzasz, że skorzystanie z usług trenera biegowego pozwoli Ci na rozwój, a przede wszystkim utrzymanie motywacji i zapału, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi specjalistami:

 

Kinga ukończyła studia na kierunku wychowanie fizyczne w konsekwencji zostając profesjonalną trenerką fitness. Jest instruktorką w wielu dziedzinach sportu, w tym realizuje się jako trenerka biegowa. Jest odpowiedzialna za kreowanie planów treningowych. Kobieta wszechstronna, pełna pasji i zaangażowania 

 

Wojtek – trener biegania, ogólnie lekkoatletyki i reporter. Wielu biegaczy stawiało pierwsze i drugie kroki według jego planów publikowanych w „Gazecie” i na stronie internetowej www.PolskaBiega.pl. W akcji Polska Biega przygotował kilkudziesięciu Czytelników do maratonu. Ma olbrzymie doświadczenie trenerskie, przygotowuje zarówno debiutantów do pierwszego startu na 10 km, jak i trójkołamaczy w maratonie. Sam ukończył ponad 60 maratonów.

Dlaczego warto trenować z nami?

Odpowiedź jest prosta:

  • profesjonalna i pełna pasji kadra trenerska 
  • indywidualne podejście do klienta
  • comiesięczny plan treningowy z zagwarantowaną możliwością stałej konsultacji i korekty
  • okazyjna cena (245 zł miesięcznie)
  • pierwszy trening za darmo!

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu drogą mailową. 

Mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy się na treningu!