Na rower nie w jeansach

Każdy wie, że na rower można wyjść w zwykłej koszulce i jeansach. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się tylko na krótkie wycieczki. Jeśli planujemy dłuższe dystanse, należy wyposażyć się w odpowiednie ubrania i gadżety, które nie tylko ułatwią, ale i umilą podróżowanie rowerem.

Koszulka rowerowe

Koszulka rowerowa jest ważnym elementem i najlepiej będzie jeśli zamiast bawełnianego materiału, wybierzemy ubranie termoaktywne. Nowoczesne włókna syntetyczne są zdecydowanie lepsze od bawełny, ponieważ zapewnią lepszy transport potu na zewnątrz, co na pewno umili dłuższą jazdę na rowerze.

Spodenki i bielizna

Spodenki to bardzo ważna, o ile nie najważniejsza część rowerowego ubrania. Te tradycyjne uszyte są z lycry, połączone w całość z kilku paneli aby jak najlepiej mogły się dopasować do sylwetki rowerzysty. Niektóre modele wyposażone są w szelki aby utrzymywały się na swoim miejscu. Modele bez szelek posiadają wydłużony stan, aby nie zsuwały się z ciała. Niezwykle ważnym elementem spodenek rowerowych, który odróżnia je od tradycyjnych, jest specjalna wkładka, która wchłania pot i niweluje wstrząsy oraz chroni przed otarciami. Dla Pań szczególnie polecamy modele  z tego sklepu – womens cycling clothing.

Kask

Kask powinien być nieodłącznym elementem wyposażenia każdego rowerzysty, który ma rozsądek i wyobraźnię na swoim miejscu. Myśląc o swoim bezpieczeństwie, nie można zapominać o tak ważnym elemencie. Podczas upadku, najpoważniejsze obrażenia mogą właśnie dotyczyć głowy, a kask może nas przed tym uratować. Kaski produkowane są z wytrzymałych włókien sztucznych. Ich wypełnienie stanowi styropian lub specjalny typ utwardzanej gąbki. Specjalne uprzęże i wkładki pozwalają na wygodne zapięcie kasku na brodzie i stabilne trzymanie się na głowie. Warto pamiętać, że posiadanie kasku jest szczególnie zalecane najmłodszym rowerzystom, którym upadki mogą zdarzać się znacznie częściej.

Rękawiczki

Rękawiczki rowerowe, wbrew pozorom mają chronić przed otarciami podczas niefortunnych upadków lub zwykłymi otarciami spowodowanymi długim trzymaniem kierownicy. Pamiętajmy, żeby podczas zakupów zwrócić uwagę na rozmiar.