Bieganie dla żółtodziobów, czyli trening biegowy dla początkujących

Czasem każdy potrzebuje zmian, a bardzo często wiążą się one z różnymi aktywnościami fizycznymi. Jedną z najczęściej wybieranych form jest bieganie. Jednak aby nie traktować biegania jako katorgę, a przyjemność, należy podejść do tego z dystansem. Pamiętaj, że nikt nie został od razu maratończykiem, na wszystko potrzeba czasu.

Przyjemność z biegania

Ile razy pomyślałeś sobie „nie lubię biegać bo wypluwam płuca”? Wiesz, że można tego uniknąć? Tak! Bieganie może być przyjemnością, jeśli nie rzucisz się sprintem na trasę. Przede wszystkim musisz zwiększyć swoją wiedzę o bieganiu, ponieważ jej brak może przynieść niepowołane skutki.

Jeśli z przyjemnością będziesz czytać o tej formie aktywności fizycznej to przekonasz się, że po jakimś czasie bieganie stanie się Twoją pasją, ale nie przykrym obowiązkiem. Sam się przekonasz, że nie będziesz sobie wyobrażał dnia bez biegania i będziesz tylko szukał chwili aby wybiec na trasę.

Biegaj w swoim tempie

Nie rzucaj się od razu bardzo szybkim tempem na pierwszą przebieżkę, ponieważ nie ma znaczenia jak szybko biegasz. Pamiętaj aby powoli wdrażać się w trening biegowy dla początkujących i powoli przekraczać swoje bariery. Po pewnym czasie zauważysz, jak bardzo motywujący jest nawet najmniejszy progres.

Pamiętaj, że to czy przebiegniesz kilometr w 4 minuty czy w 10 minut, nie jest wyznacznikiem (dokładne wskazówki znajdziesz klikając w link – trening biegowy dla początkujących). Przede wszystkim powinieneś się skupić na tym, że zacząłeś biegać i czerpać z tego jak największą przyjemność. Nie porównuj się z innymi i skupiaj się na tym, aby bieganie było przyjemnością. Z czasem, pewnie nawet nie zauważysz kiedy, uda Ci się przekroczyć pewne bariery i zdecydowanie będzie to dla Ciebie sukces.

Bieganie dobre na wszystko

Na pewno wiesz, że wysiłek fizyczny powoduje, że wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Jest to bardzo dobra opcja jeśli chcemy się odstresować, lub mamy za sobą ciężki dzień. Jest to zdecydowanie najtańsza ucieczka od problemów – wystarczą buty, strój sportowy i można biec przed siebie.