Biegasz? Z nerką wygodniej niż z plecakiem

Mówi się, że bieganie jest najtańszym sportem – wystarczą buty, dowolny strój sportowy i można biec. Jednak im dłużej uprawiasz ten sport, tym bardziej w niej inwestujesz. Chcesz mieć świetne buty, piękny strój i wiele potrzebnych gadżetów. Wiesz na pewno, jakim problemem podczas biegania są portfel, klucze, telefon i wiele innych „niezbędnych” rzeczy. Oczywiście, możesz zabrać ze sobą plecak, ale nie jest to ani wygodne, ani komfortowe.

Gdzie trzymać rzeczy podczas biegania?

Jedną z najczęściej zabieranych przez nas rzeczy do biegania, jest telefon oraz słuchawki. Smartfony posiadają opcje, dzięki którym możemy zmierzyć prędkość biegu oraz sprawdzić, jaki dystans przebiegliśmy. O ile jest zimno i masz na sobie kurtkę, to możesz go wsadzić do kieszeni. Problem pojawia się, gdy wybierasz się latem na przebieżkę. Oczywiście możesz trzymać telefon w ręce, ale jest to niebezpieczne, ponieważ przy upadku, nie będziesz w stanie zamortyzować swojego ciała. Tutaj na ratunek przychodzi nam opaska na telefon. Jest to bardzo popularny ostatnio gadżet. Każda z nich wygląda tak samo – różnią się tylko materiałem oraz kolorem. Opaska jest bardzo wygodna. Zakładamy ją na przedramię, dzięki czemu w niczym nam nie przeszkadza – nie spada i nie przekręca się. Nie musicie się także obawiać o skórę, która jest przykryta opaską – materiał, z którego jest wykonana nie powoduje oparzeń, a pod nim skóra się nie poci. Jest to jednak opcja tylko dla osób, które nie zabierają innych gadżetów ze sobą.

Nerka, saszetka – akcesoria idealne

Nerka, saszetka, albo kieszonka, są to nazwy używane zmiennie dla tego niezbędnego gadżetu. Dzięki
swoim rozmiarom, bez problemu zmieścimy w niej telefon, klucze, czy portfel. Wiele modeli posiada także osobną, regulowaną przegrodę na butelkę wody (sprawdź konkretne modele tutaj – saszetki nerki). Za pomocą paska możemy regulować obwód, aby dopasować go do naszej sylwetki i zminimalizować wstrząsy. Oczywiście, przy szybszym biegu na pewno saszetka będzie „podskakiwać”, jednak jest niemożliwe, aby całkowicie to zlikwidować. Jest to chyba jedyna wada. Modele, które mamy dostępne na rynku zaskakują nas kolorami i materiałem. Czasem warto jednak zainwestować trochę pieniędzy w dobry gadżet. Droższe nerki, będą najczęściej wykonane z lepszych materiałów, które np. będą wodoodporne. Dzięki takiej inwestycji, możemy być pewni, że rzeczy, które mamy w środku są bezpieczne i nic się z nimi nie stanie.